Sepetinizde ürün bulunmuyor

Alışveriş Sepetiniz

Ürün Fiyat Adet Tutar
Alışverişe devam edebilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Eğer sitemize üye değilseniz lütfen üye olmak için aşağıdaki formu doldurun

Şifreniz en az 6 karakter uzunluğunda olmalıdır.
Lütfen resimde gördüğünüz güvenlik kodunu yazınız.

 

Banyo Natural (www.banyonatural.com) 
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

A) SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

 

1) İşbu sözleşmenin tarafları, bir taraftan ürün ve hizmet satış işini üstlenen firma olarak Banyo Natural (bundan sonra ‘Satıcı’ olarak anılacaktır) ve diğer taraftan ürün ve hizmet alımını gerçekleştiren kişi (bundan sonra ‘Alıcı’ olarak anılacaktır; aşağıda beyan ettikleri kimlik/kuruluş, adres iletişim ve vergi bilgilerini beyan etmişlerdir, doğruluğunu onaylamışlardır.

 

 

SATICI 

Adı/Soyadı ve Unvanı: Banyo Natural (www.banyonatural.com)

Adresi: Agah Efendi Sokak 7/56 Ulus / ANKARA

Telefonu: 0312 988 12 06
 

ALICI 
Adı/Soyadı ve Varsa Unvanı: 

Adresi: 

Telefonu: 

T.C. Kimlik Numarası: 

Vergi Numarası (varsa): 

Vergi Dairesi:  

 

B) SÖZLEŞMENİN KONUSU ve KAPSAMI

 
1) İşbu sözleşmenin konusu Satıcı’nın internet sitelerinden, elektronik ortamdaki yayınlarından ve telefonla iletişim olanaklarından faydalanmak sureti ile satışa sunduğu ürün ve hizmetlerinin Alıcı tarafından sipariş edilmesi neticesinde doğan hak ve yükümlülüklerin belirlenmesi, Alıcı haklarının da korunmasını içermektedir. Bu sözleşme her ürün ve hizmetin satışa sunuluşunda ekinde verilen bilgilendirmelerle, belge ve evraklarla ayrılmaz bir bütündür. Ürün ve hizmet siparişi aşamasında Alıcı bu sözleşmeyi onaylamış olduğunu kabul ve beyan eder. Bu sözleşmenin ikinci nüshası Alıcı’ya e-mail ile ulaştırılır.

 

2) Satıcı’nın ödeme alma yöntemleri ve Alıcı güvenliği için üzerine düşen yükümlülükleri de sözleşmenin konusu ve kapsamı dâhilindedir.

 

3) Alıcı’nın doğru beyan vermesi, sipariş ve ödeme aşamalarında sahtekarlık olarak nitelendirilebilecek tutum ve uygulamalardan, yöntemleri; Satıcı’yı maddi ya da manevi zarara sokabilecek hallerden uzak durmasını garanti etmesi de sözleşmenin konusu ve kapsamı dahilindedir.

 

C) SATICI’NIN ve ALICI’NIN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


1) Satıcı internet sitelerinden, elektronik ortamdaki yayınlarından ve telefonla iletişim olanaklarından faydalanmak sureti ile satışa sunduğu ürün ve hizmetlerinin Alıcı tarafından sipariş edilmesi, ödemesinin yapılması ve varsa diğer gerekliliklerin yerine getirilmesinin ardından, tam ve sipariş verildiği nitelikleri ile Alıcı’ya, ödemenin Satıcı‘ya ulaşmasının ardından ürünün tedarik ve ulaştırılma süreçlerinin durumuna göre iki ile on beş gün içerisinde ulaştırmayı taahhüt eder. Satıştaki ürün ya da hizmetin bilgilendirme kısmında teslimat süresinin ayrıca belirtilmesi durumunda belirtilen sürede tam ve sipariş verildiği nitelikleri ile Alıcı’ya ürünü ulaştırmayı taahhüt eder.

 

2) Ürünlerin Alıcı’ya ulaştırılması durumunda nakliye tutarı, sigorta ve olası diğer maliyetleri ürün ya da hizmetin satışa sunulduğu kısımdaki detaylı bilgilerde belirtilmesi durumunda Satıcı öder. Diğer hallerde bu tutarı Alıcı öder.

 

3) Herhangi bir nedenle mal veya hizmet bedeli ödenmez ise ya da banka kayıtlarından iptal edilir ise Satıcı’nın mal ya da hizmetin teslimi yükümlülüğü kalkar.

 

4) Alıcı Satıcı’nın teslim etmekte olduğu ya da kargo/posta ile göndermiş olduğu ürünü teslim eden yetkilinin huzurunda kontrol eder. Kırık, bozuk, noksan ya da yanlış ürün teslimatlarında derhal tutanak tutturulur ve kesinlikle teslim alınmaz. Teslimattan sonra ürünün, ambalajının ve eklerinin, evraklarının özenle korunması yükümlülüğü, aksi halde maddi ve manevi giderim yükümlülüğü Alıcı’ya aittir.

 

5) Satıcı’nın satışa sunduğu değer bir ürün değil de hizmet ise ek bir sözleşme ile farklı şartlar belirlenmemiş olması durumunda iş teslimi aşamasında ödeme yapılmış sayılır. Ödemenin yapılmış olması işin Alıcı tarafından tam, eksiksiz ve istendiği gibi teslim alındığı anlamına gelecektir.

 

6) Alıcı’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce kredi kartının, banka hesaplarının ya da diğer bir ödeme yönteminin haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması ve ilgili banka ya da finans kurumunun/kuruluşunun bu ürünün/hizmetin bedelini Satıcı’ya ödememesi ve/veya ek maliyetleri ile ya da doğrudan toplam tutarı talep etmesi durumunda ürün ya da hizmeti teslim alanın (Alıcı’nın) derhal Satıcı’ya teslim etmesi gereklidir. Tüm maliyet ve giderler haksız duruma yol açan, yasal olmayan yöntemler kullanan kişiye aittir. Diğer yasal haklar, tazminat hakları saklıdır.

 

7) Alıcı’nın sipariş edip ödemesini yaptığı ürün ya da hizmetin Alıcı’dan farklı bir kişi tarafından teslim alınacağı belirtilmiş ise (internet sitesinde ilgili mesaj alanlarının kullanılması yöntemi de yeterlidir) ve bu ilgili kişi ürünü teslim almaz, kabul etmez ise durumdan Satıcı sorumlu tutulamaz.

 

8) Peşin ve nakit ödemeler, kredi kartı ile tek seferde ödemeler, taksitli ödeme seçenekleri için geçerli olan fiyatlar tek ya da ayrı ayrı olabilir; internet sitesi ya da ilgili satış kanallarından bu fiyatlar görülmektedir.Kredi kartı ya da bir finans kuruluşunun olanaklarından faydalanılarak yapılan ödemeler sonrasında finans kuruluşu ile Alıcı arasındaki uyuşmazlıklarda Satıcı’nın bir yükümlülüğü olmayacaktır. Alıcı bu durumu peşinen kabul ve taahhüt eder.

 

9) Alıcı söz konusu ürün ve hizmet hakkındaki cayma hakkı’nı ma veya hizmetin Satıcı’ya belirtilen adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren on gün içerisinde kullanabilecektir. Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içerisinde Satıcı’ya admin@banyonatural.com e-posta adresine bildirilmesi, malın ambalaj ve içeriğinin denenirken hasar görmemiş olması, tam, eksiksiz, bozulmamış, özelliklerinden birini, hepsini, bir kısmını ya da tamamını kaybetmemiş olması, teslim edilen diğer ekler, promosyon ve hediyeler, evrak ve diğer gereklilikler ile teslim edilmesi şarttır. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden yedi gün içerisinde mal veya hizmet teslim edilmelidir. Eksik gönderimlerde Satıcı’nın kararı geçerli olacaktır.

 

10) Niteliği itibari ile iade edilemeyecek olan mal veya hizmetler için cayma hakkının kullanılabilmesi ancak ambalajının kesinlikle açılmamış olması durumunda mümkündür.

 

11) Alıcı’nın borcundan dolayı finans kuruluşları ile aralarındaki ilişkiye binaen temerrüde düşmeleri hallerinde Satıcı’nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

12) İşbu sözleşmeden kaynaklanacak ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar İstanbul’daki Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda İstanbul’daki Tüketici mahkemeleri yetkilidir.

 

13) İşbu sözleşme ……. Madde ve ……. Fıkradan oluşmaktadır. Hiçbir kısmı tek başına hüküm ifade etmemektedir, tamamı ile bölünmez tek bir parçadır.

 

Banyo Natural
0(312) 988 1206
ADRES                                                                                                      
Agah Efendi Sokak 7/56
Ulus / ANKARA

www.banyonatural.com  

Eğer kayıtlı bir kullanıcı iseniz buradan giriş yapınız.

Toplam: 0.00 TL